• Dzień otwarty – 2 marca 2023

• Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 96!

Rodziców przyszłorocznych Pierwszaków zapraszamy na spotkanie informacyjne z Dyrekcją i Nauczycielami.

Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach sportowych, plastycznych, językowych i informatycznych.

Serdecznie zapraszamy - POZNAJ NASZĄ SZKOŁĘ!

• Bierzemy udział w programie “Laboratoria Przyszłości”

• Nasza szkoła bierze udział w programie “Laboratoria Przyszłości”. Otrzymaliśmy 112 tysięcy na zakup nowoczesnego sprzętu, który wesprze nas w pracy nad rozwojem kompetencji XXI wieku naszych uczniów.

Szkoła dysponuje takim sprzętem jak:

· Drukarka 3D z akcesoriami MakerBot 3D (1szt.)

· Mikrokontroler Zestaw FORBOT Mistrz Elektroniki (24 szt.)

· Robot edukacyjny Krypton 0 (12 szt.)

· Skaner 3D Shining 3D EinScan SE (1 szt.)

· Lutownica (1 szt.)

· Aparat fotograficzny Sony ZV1 (1 szt.)

· Statyw do aparatu z akcesoriami Manfrotto (1 szt.)

· Oświetlenie do realizacji nagrań (2 lampy ze statywami, 4x tła, statyw na tła)

· Gimbal (1szt.)

· Laptop do drukarki 3D (1 szt.)

· Stół uczniowski (14 szt.)

· Laminarka a3 (1szt.)

· Mikroport Blink Saramonic (1 szt.)

· Mikroskop z akcesoriami Biolight 500 (12 szt.)

· Gogle VR (2 szt.)

· Maszyna do szycia (2 szt.)

· Fotele obrotowe do sali 46

· Krzesła do sali: 26, 27 i 4

• "Zima w mieście 2023"

• Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 22.12.2022 r. o godzinie 16.00

Adres elektronicznego systemu zapisu na "Zimę w mieście 2023"

• "Spotkanie filmowe"

• W środę, 1 lutego br. uczniowie klas ósmych mieli przyjemność uczestniczyć w zorganizowanym w naszej szkole spotkaniu filmowym.

Naszymi gośćmi byli reżyser i producent filmu „Prorok” (film przedstawiający niektóre wątki z życia kardynała Stefana Wyszyńskiego z okresu komunizmu w Polsce) – pan Michał Kondrat oraz aktorka grająca rolę Marii – pani Małgorzata Buczkowska Szlenkier.

Na początku nasi goście opowiedzieli nam o produkcji tego filmu, o tym jak taki film się tworzy, jak kręci się niektóre sceny, jak pracuje się na planie, z jakimi niespodziankami się można spotkać, co fajnego, czy trudnego może się wydarzyć podczas pracy.

W drugiej części spotkania nasi uczniowie mogli zadać przygotowane wcześniej przez siebie pytania dotyczące ogólnie pracy reżysera, czy aktora, tego, co jest ważne w ich pracy, pytali jak to się stało, że wykonują akurat taki zawód, jakie były początki ich kariery, jakie trudności napotykają w swojej pracy itp.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Goście chętnie i wyczerpująco dzielili się z nami swoją historią i doświadczeniem.

To była dla naszych uczniów i nauczycieli prawdziwa przyjemność móc spotkać się i porozmawiać z osobami, które najczęściej widzimy po drugiej stronie ekranu, albo nawet i nie w przypadku pracy reżysera.

Bardzo gorąco dziękujemy Pani Małgosi i Panu Michałowi za to miłe i sympatyczne spotkanie!